Vestor DM z sukcesem przeprowadził sprzedaż ponad 3 mln akcji Archicom w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB)

Vestor Dom Maklerski pełnił funkcję Wyłącznego Prowadzącego Księgę Popytu w procesie ABB, którego celem była sprzedaż ponad 3 mln akcji stanowiących 13 proc. udziału w kapitale Archicomu.

Proces ABB obejmował do 3 026 157 akcji stanowiących 13 proc. w kapitale i 10,26 proc. w głosach na WZA, sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Archicom: DKR Investment i SK Inwestycje. Dzięki dobremu rozeznaniu rynku i kontaktom z inwestorami transakcja została zamknięta w ciągu jednego dnia. Wartość transakcji wyniosła 46,9 mln zł, a dyskonto ceny sprzedaży (15,5 zł) do ceny sprzed ogłoszenia ABB (16,2 zł) wyniosło jedynie 4,32%.

Grupa Archicom jest obecna na rynku od blisko 30 lat, zrealizowała ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Spółka jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego oraz jednym z najważniejszych graczy na rynku powierzchni biurowej.