Vestor Corporate Finance doradzał Przelewy24.pl przy aliansie strategicznym z Currency One

Vestor Corporate Finance Sp. z o.o. („Vestor Corporate Finance”) był doradcą finansowym Przelewy24.pl („Przelewy24”) przy aliansie strategicznym z Currency One S.A. („Currency One”), największym w Polsce operatorem kantorów internetowych o łącznych obrotach przekraczających 14 miliardów złotych rocznie.

Serwisy należące do grupy Przelewy24 i Currency One będą działać w ramach jednej grupy. Celem współpracy Przelewy24 oraz Currency One jest zbudowanie grupy działającej na rynku nowoczesnych usług finansowych.
Vestor Corporate Finance przeprowadził kompleksowo proces transakcyjny wraz z pozyskaniem finansowania. Zespół Vestor Corporate Finance odpowiadał za strategię negocjacyjną, wsparcie w strukturyzowaniu transakcji, koordynację procesu due diligence, negocjacje, wsparcie w przygotowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz aranżację finansowania. Rozliczenie i zamknięcie transakcji zostało przeprowadzone przez Vestor Dom Maklerski.

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy pozycją lidera w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 450 tysięcy klientów, którzy w samym 2016 roku wymienili równowartość 14,5 miliarda złotych.
Przelewy24 jest częścią polskiej grupy działającej na rynku usług internetowych. Serwis Przelewy24 umożliwia realizacje płatności internetowych na rynku e-commerce. Z usług Przelewy24 korzysta ponad 60 tysięcy kontrahentów.