Sukces IPO BoomBit

Vestor DM pełnił rolę Oferującego i Doradcy Finansowego w procesie IPO BoomBit.

Sukces IPO BoomBit potwierdza silną pozycję Vestor DM w obszarze pozyskiwania kapitału dla innowacyjnych firm, w tym spółek z sektora gier komputerowych.

 

BoomBit to międzynarodowy producent i wydawca gier mobilnych oraz jedna z największych polskich spółek z branży gier. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule F2P (free-to-play) na platformy iOS oraz Android, a także gry na platformę Nintendo Switch. Obecnie w zlokalizowanych na całym świecie biurach  Grupy pracuje ponad 250 specjalistów, a portfolio gdańskiego dewelopera i wydawcy gier to ponad kilkaset tytułów, których łączna liczba pobrań przekroczyła 550 mln. Do najpopularniejszych gier BoomBit S.A. należa: Dancing Line, Build a Bridge!, Tanks A Lot!, Darts Club, Car Driving School Simulator oraz gry z serii Tiny Gladiators.

W kwietniu br. Vestor Dom Maklerski z sukcesem przeprowadził pierwszą ofertę publiczną akcji (IPO) wiodącego producenta gier F2P – BoomBit. Równocześnie była to pierwsza transakcja na rynku IPO w 2019 roku. Transakcja zakończyła się z sukcesem, a kurs BoomBit na debiucie wzrósł o 19,45%. 

Vestor DM pełnił rolę Oferującego i Doradcy Finansowego w procesie IPO BoomBit. Pomimo trudnych warunków rynkowych Spółka uplasowała wszystkie akcje nowej emisji, oferta objęła także cześć akcji istniejących. Łączna wartość transakcji wyniosła 35,2 mln zł. Cena za akcję została ustalona na poziomie 19 zł, implikując wycenę BoomBit na poziomie 255 mln zł oraz wskaźnik 30,5x 2018 P/E.

Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na kampanie User Acquisition gier F2P wydawanych przez Grupę BoomBit i monetyzowanych w formule GaaS (Game-as-a-Service).