Vestor DM doradzał spółce Pharmena S.A. w procesie przeniesienia akcji z rynku New Connect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pharmena S.A. to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Spółka realizuje projekty w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.

 

Debiut Spółki na rynku regulowanym odbył się 12 kwietnia 2019 roku. Po przeniesieniu notowań Spółka przeprowadziła publiczną ofertę akcji z prawem poboru. W dniu 23 maja br. przydzielono 2.189.706 akcji serii E, cena emisyjna została ustalona na poziomie 6 zł za akcję, a łączna wartość emisji wyniosła 13,1 mln zł.

Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na realizację strategii, której kluczowym celem jest wprowadzenie innowacyjnych suplementów diety Menavitin opartych na innowacyjnej cząsteczce 1-MNA na rynek w Polsce i Europie,  a także na sfinansowanie badań nad lekiem 1-MNA w nowych wskazaniach (niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) i tętnicze nadciśnienie płucne (PAH)).