Vestor Games Week to cykliczny event organizowany przez Vestor DM co 6 miesięcy. W czasie kilkudniowego eventu organizowany jest cykl spotkań przedstawicieli Funduszy Inwestycyjnych, OFE i Asset Management z przedstawicielami zarządów spółek gamingowych.

 

Za nami już 4. edycja wydarzenia, które odbyło się w dniach: 21-29 czerwca. Ze spółkami spotkali się przedstawiciele niemal 30 Funduszy Inwestycyjnych, OFE i Asset Management.

Udział wzięli przedstawiciele zarządów 9 spółek: PlayWay,  Jujubee, 7 Levels, Boombit, Nano Games, Bloober Team,The Farm51, Creepy Jar, Fat Dog Games.

 

Poniżej krótkie podsumowanie wiodących tytułów:

  • Playway – bardzo dobra sprzedaż gry „House Flipper” oraz szereg ciekawych premier w nadchodzących miesiącach. Tytułami wokół których Playway planuje skupić swoje działania marketingowe w 2019 roku są Bum Simulator, Uboot oraz Mr. Prepper.
  • The Farm 51 – wrześniowa premiera w formule early access gry World War III, shootera dla wielu graczy, będącego potencjalną konkurencją dla popularnej serii Battlefield,
  • Jujubee – planowana na październik premiera gry „Kursk”- gry przygodowej z elementami dokumentalno-historycznymi, opowiadająca historię zatonięcia rosyjskiego podwodnego okrętu atomowego w 2000 roku. Po premierze gry Kursk studio planuje wydać kolejny tytuł: „Konklawe” – gra ma być największym projektem w historii studia.
  • Creepy Jar – planowany na lipiec debiut spółki na New Connect oraz przewidziana na 3 kwartał 2018 r. premiera early access Green Hell, gra z gatunku survival simulation, symulatora przetrwania w trudnym i nieznanym dla gracza środowisku dżungli amazońskiej oraz z elementami gry przygodowej.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować Vestor Games Week. Inwestorzy są dalej zainteresowani rynkiem gier komputerowych i pomimo, że rynek ten jest ogromny, to z roku na rok poszerza się o kolejnych, nowych graczy.

„Liczący już ponad 20 notowanych spółek sektor gier komputerowych to najbardziej atrakcyjna branża na GPW w tym roku pod względem stóp zwrotu. Inwestorzy są zainteresowani zarówno największymi spółkami z sektora, jak i nowymi graczami dopiero wchodzącymi na rynek”. Maciej Hebda – Szef Zespołu Analiz Technologicznych Vestor DM

Z uwagi na powodzenie wydarzenia Vestor Games Week, chcielibyśmy, w najbliższym czasie zorganizować podobne spotkanie, ale kierowane do spółek z branży biotechnologicznej o nazwie Vestor Healthcare & Biotech Week.