17 producentów gier, 30 Funduszy Inwestycyjnych. Ruszyła 3. edycja Vestor Games Week

Vestor Games Week to spotkania Zarządów producentów gier z inwestorami. Podczas 2-tygodniowego wydarzenia odbędzie się około 70 spotkań i prezentacji. Organizatorem jest Vestor Dom Maklerski.

Udział w 3. edycji Vestor Games Week potwierdzili przedstawiciele zarządów: PlayWay, 11 bit studios, Aidem Media, T-Bull, CI Games, Artifex Mundi, Flying Wild Hog, Vivid Games, Bloober Team, The Farm 51, ECC Games, Jujubee, Varsav VR, iFun4all, QubicGames, 7 Levels, Creepy Jar. Spotkają się oni z przedstawicielami niemal 30 Funduszy Inwestycyjnych, OFE i Asset Management.

Inwestorzy wierzą w producentów gier – Ostatnie emisje akcji producentów gier dowodzą, że jest jeszcze dużo miejsca i możliwości dla nowych spółek. Przykładowo, niedawny debiut Cherrypick Games na NewConnect był bardzo udany, zapisy w ofercie publicznej zostały solidnie zredukowane, a akcje drożały podczas pierwszego notowania nawet o 58% – mówi Jarosław Palejko, dyrektor departamentu oferowania i doradztwa korporacyjnego Vestor Dom Maklerski. – Rynek gier komputerowych jest ogromny, wart ok. 100 mld USD, a segment mobile będzie rósł w tempie kilkunastu proc. rocznie w ciągu najbliższych lat. Jego dodatkowe piękno polega na tym, że daje możliwości także mniej znanym deweloperom, którzy z biura w przysłowiowym garażu mają ekspozycję na graczy na całym świecie – dodaje Jarosław Palejko.

Vestor DM już po raz trzeci organizuje spotkania producentów gier z inwestorami. Odbywają się one co 6 miesięcy od listopada 2016 r. W trakcie dotychczasowych edycji odbyło się niemal 200 spotkań i prezentacji.